Fotograf Radom

Fotografia kiedyś i dziś

Zdjęcia Wrocław

Fotografie obecnie są powszechnie wykorzystywane. Niemal każdy kto ma obecnie telefon posiada również możliwość robienia nim zdjęć – dlatego obecnie robimy ich setki i tysiące, które nie są potem w ogóle oglądane. Warto przypomnieć sobie czasy, w których zdjęcia Wrocław były robione na aparatach kliszowych i były traktowane jako wyjątkowe rodzinne pamiątki. Kiedy na kliszy było miejsce dla 16 lub 32 zdjęć, każdy poważnie zastanawiał się przed naciśnięciem spustu migawki. Współcześnie robimy zdjęcia bez zastanawiania się czy ktokolwiek będzie chciał oglądnąć zdjęcia, które zrobiliśmy.

Co robić ze zdjęciami?

Zdjęcia WrocławKiedyś zdjęcia służyły głównie jako pamiątki z wakacji – po ich wywołaniu wsadzane były do albumów i pokazywane rodzinie oraz przyjaciołom. Z tego powodu jeszcze kilka lat temu zakłady fotograficzne cieszyły się dużą popularnością – każdy chętnie po wakacjach udawał się do zakładu , aby wywołać swoje fotografie korzystając z pomocy profesjonalisty. Zawód fotografa zmienia się – pierwotnie był on niezbędny do tego, aby wykonać rodzinne fotografie lub uwiecznić ważne chwile w życiu. Obecnie wiele osób korzysta z pomocy fotografa jedynie podczas wielkich uroczystości, aby zapewnić sobie wyjątkową pamiątkę ze ślubów, wesel czy zaręczyn.

Jednak z uwagi na to, że usługi profesjonalnego fotografa są zwykle dość drogie, chętnie sami robimy zdjęcia z mniej uroczystych wydarzeń – rodzinne imprezy czy urodzinowe przyjęcia są zwykle uwieczniane za pomocą aparatu na statywie i z samowyzwalaczem. Ponieważ sami wykonujemy zdjęcia, a współczesne aparaty nie ograniczają ich ilość zbyt drastycznie – chętnie wykonujemy kilka-, kilkanaście pogodnych zdjęć, aby móc wybrać to jedno najlepsze. Jednak w wielu wypadkach po zrobieniu zdjęć już do nich nie wracamy – mało kto przegląda stare zdjęcia i oddaje je do zakładu fotograficznego w celu ich wywołania, aby wyglądały elegancko w albumach lub zdobiły ramki na zdjęcia w salonach czy sypialniach.

Popularność DIY

O próbie odwrócenia trendu na nieoglądanie zdjęć i ich wykorzystywanie pomagają modne projekty DIY (do it yourself, czyli zrób to sam). Popularne w Stanach scrapbooking czyli eleganckie ręcznie robione albumy ze zdjęciami. Moda powoli przechodzi do Polski co widać w rozlicznych blogach, książkach czy wzrastającej popularności sklepów papierniczych i tych, które oferują szeroki wybór artykułów niezbędnych do rękodzieła.

Back to Top