Fotograf Radom

Fotografia kiedyś i dziś

sesja plenerowa warszawa

Fotografie obecnie są powszechnie wykorzystywane. Niemal każdy kto ma obecnie telefon posiada również możliwość robienia nim zdjęć – dlatego obecnie robimy ich setki i tysiące, które nie są potem w ogóle oglądane.

 

Warto przypomnieć sobie czasy, w których zdjęcia były robione na aparatach kliszowych i były traktowane jako wyjątkowe rodzinne pamiątki. Kiedy na kliszy było miejsce dla 16 lub 32 zdjęć, każdy poważnie zastanawiał się przed naciśnięciem spustu migawki. Współcześnie robimy zdjęcia bez zastanawiania się czy ktokolwiek będzie chciał oglądnąć zdjęcia, które zrobiliśmy.

Co robić ze zdjęciami?

 

Kiedyś zdjęcia służyły głównie jako pamiątki z wakacji – po ich wywołaniu umieszczane w albumach i pokazywane rodzinie oraz przyjaciołom. Z tego powodu jeszcze dziesięć lat temu zakłady fotograficzne cieszyły się dużą popularnością – każdy chętnie po wakacjach udawał się do zakładu, aby wywołać swoje fotografie korzystając z pomocy profesjonalisty.

 

Zawód fotografa zmienia się – pierwotnie był on niezbędny do tego, aby wykonać rodzinne fotografie lub uwiecznić ważne chwile w życiu. Obecnie wiele osób korzysta z pomocy fotografa jedynie podczas wielkich uroczystości, aby zapewnić sobie wyjątkową pamiątkę ze ślubów, wesel czy zaręczyn.

sesja w plenerze warszawa

Jednak z uwagi na to, że usługi profesjonalnego fotografa są zwykle dość drogie, chętnie sami robimy zdjęcia z mniej uroczystych wydarzeń – rodzinne imprezy czy urodzinowe przyjęcia są zwykle uwieczniane za pomocą aparatu na statywie i z samowyzwalaczem. Ponieważ sami wykonujemy zdjęcia, a współczesne aparaty nie ograniczają ich ilość zbyt drastycznie – chętnie wykonujemy kilka- kilkanaście podobnych zdjęć, aby móc wybrać to jedno najlepsze.

 

Jednak w wielu wypadkach po zrobieniu zdjęć już do nich nie wracamy – mało kto przegląda stare zdjęcia i oddaje je do zakładu fotograficznego w celu ich wywołania, aby wyglądały elegancko w albumach lub zdobiły ramki na zdjęcia w salonach czy sypialniach.

 

Bardzo często, młodzi rodzice decydują się uwiecznić na zdjęciu swoje nowo narodzone dziecko.

 

Maleństwa są przygotowywane do sesji przez profesjonalistę – warto jednak dodać, że sesję noworodkową wykonuje się nie później niż do końca 2 tygodnia życia dziecka. W tym okresie, maluchy układają się w naturalne, embrionalne pozycje, które są naturalne dla płodu.
Wykonanie sesji małemu dziecku jest świetną okazją na założenie nowego albumu rodzinnego.

sesja zdjęciowa w plenerze

Popularność sesji zdjęciowych

 

O próbie odwrócenia trendu na nieoglądanie zdjęć i ich wykorzystywanie pomagają modne projekty profesjonalnych fotografów. Popularne na całym świecie sesje zdjęciowe są idealną okazją do wywołania zdjęć i umieszczenia ich w ramce lub w albumie. Takie fotografie stanowią świetną pamiątkę na wiele lat dla całej rodziny.

 

Wyżej wymieniona sesja zdjęciowa dla noworodków, jest wykonywana coraz częściej. Młode małżeństwa decydują się na zatrudnienie fotografa, by na zawsze uwiecznić radość, jaka wiąże się z narodzinami dziecka. Dorota Pawluk jest fotografem, który wykona sesje noworodkowe i dziecięce w celu zatrzymania pięknych chwil na zdjęciach.

Back to Top