Fotograf Radom

Modna sesja zdjęciowa dla dzieci

dziecko

Już od kilku lat można zaobserwować rosnące zainteresowanie sesjami fotograficznymi dla małych dzieci w niemal każdym wieku. W dobie wykonywania pociechom setek nie zawsze dobrych technicznie zdjęć, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na ich odpowiednią jakość.

 

Rodzice pragną dla swojego dziecka czegoś wyjątkowego. Profesjonalne fotografie zwracają uwagę nie tylko rodziców dla których każde zdjęcie dziecka jest po prostu piękne, ale również wielu osobom zależy, aby zdjęcia ich maluchów miały artystyczne walory, były starannie dopieszczone i po prostu piękne. Aby były cudowną pamiątką także dla kolejnych pokoleń.

 

Jak wygląda dziecięca sesja zdjęciowa?

Zapewne każdy fotograf potwierdzi, że praca z dziećmi to zarówno ciekawe doświadczenie jak i bardzo trudna sprawa. Dzieci potrafią być rozkoszne, ale jednocześnie mogą też głośno manifestować swoją niechęć do tego typu przedsięwzięcia.

dziecko

W sesjach z dziećmi liczy się prawidłowe podejście fotografa do maluchów. Duży aparat, obiektywy oraz ze wszystkich stron błyskające lampy jak inny sprzęt fotograficzny nie wyglądają na pierwszy rzut oka zbyt zachęcająco, dlatego trzeba zadbać o komfortową i bezstresową atmosferę dla dziecka.

 

Z pewnością dzieci łatwiej fotografować w ich domowym środowisku, niż w studio, ponieważ znacznie lepiej się tam czują, nie wstydzą się, a przez to są bardziej naturalne i piękne. Z reguły jednak po kilku minutach sesji większość maluchów odnajduje się w takiej sytuacji, potem jedynym ograniczeniem jest niestabilna cierpliwość dzieci.

 

Fotografowanie dorosłych a fotografowanie dzieci

To całkowicie różne rodzaje sesji. Sesji z tak małym dzieckiem nie można porównać do czegokolwiek innego, to wyjątkowe doświadczenie. Praca ze starszymi dziećmi bardziej przypomina już pracę z dorosłymi, jednak i w tym wypadku jest wiele różnic – inna atmosfera, sposób komunikowania poleceń jak i samo podejście.

 

dziecko

 

Praca z dziećmi to najtrudniejszy rodzaj fotografii portretowej. Dzieci nie podporządkowują się podczas sesji instrukcjom fotografa – to fotograf musi się podporządkować potrzebom takiego dziecka. W czasie sesji noworodkowej i niemowlęcej jej rytm jest całkowicie dopasowany do rytmu dziecka. Zawsze musi znaleźć się przecież czas na karmienie, odpoczynek oraz przytulenie do mamy.

 

Przygotowanie dziecka do sesji zdjęciowej

Noworodkowi wystarczy stworzyć komfortowe warunki do wygodnego snu. Z nieco starszym dzieckiem warto porozmawiać o tym, jak będzie wyglądała sesja, a także oswoić je z samym procesem fotografowania. W przeciwnym razie miło zapowiadająca się zabawa kończy się jednym, wielkim krzykiem i płaczem.

 

Maluszków nie trzeba jakoś specjalnie przygotowywać do sesji. Prosi się rodziców jedynie o to, aby przed spotkaniem nie smarowali dzidziusia tłustą oliwką lub też kremem i nie zakładali obcisłych skarpetek, które zostawiają na nóżkach niechciane ślady po gumeczkach. Rodzice z fotografem spotykają się rano, kiedy dzieci są w pełni wypoczęte i nie mają w sobie nagromadzonych różnych emocji.

 

buciki

 

Fotografowanie przebiega najczęściej bardzo spokojnie i w radosnej atmosferze. Dobry humor to istna podstawa udanych zdjęć.  Mamy wtedy też czas na przewijanie i karmienie. Z kilkulatkami  oraz nastolatkami warto przed sesją ustalić ubiór oraz rekwizyty, takie jak przykładowo ukochany miś maluszka lub też gitara nastolatka, aby zdjęcia jak najbardziej odzwierciedlały naturę fotografowanej osoby.

 

Podczas każdej sesji przygotowuje się kilka różnych rodzajów stylizacji dla fotografowanych maluszków. Większość fotografów posiada przebogaty zbiór gadżetów z których rodzice mogą wybrać to, co najbardziej im przypadło do gustu. Od koszyczków, poprzez dodatki takie jak przykładowo czapeczki, opaski z kwiatuszkami, spódniczki tutu dla dziewczynek i wiele innych.

Back to Top